مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی

مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی

پرچم ایران

ویژگی های استان مرکزی

گردشگری
گردشگری
استان مرکزی با برخورداری از طبیعت بکر و متنوع، زیستگاه گونه های مختلف حیات وحش است. از زیستگاه های محافظت شده کوهستانی نظیر هفتاد قله تا تالاب های بی نظیری مانند کویر میقان که همه ساله پذیرای پرندگان مهاجر مختلف و کمیاب است. این طبیع بکر همواره پذیرای طبیعت گردان، عکاسان و علاقمندان محیط زیست بوده و پتانسیل ویژه ای برای سرمایه گذاری و توسعه دارد.
علم و فرهنگ
علم و فرهنگ
تنوع وجود دانشگاه ها و مراکز آموزشی در کلیه شهرهای استان مرکزی موجب حضور جوانان نخبه و جویای علم زیادی از سراسر کشور شده است. همزمان اساتید برجسته در حوزه های متعدد علمی و فرهنگی به این استان رفت و آمد دارند و وجود صدها مقاله علمی در منابع معتبر ملی و بین المللی از استان مرکزی نشات می گیرد.
صنعت و معدن
صنعت و معدن
وجود صنایع متعدد کوچک و بزرگ در زمینه های مختلف نظیر نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع وابسته در استان مرکزی به عنوان سومین قطب صنعتی کشور، در کنار انواع معادن راه های عبور و مرور متنوع بین استان های مختلف، استان مرکزی را به قطب ویژه صنعتی و معدنی در قبل کشور تبدیل کرده که سرمایه گزاری در آن از هر جهت مقرون به صرفه و زودبازده است.

مشوق های سرمایه گذاری

معافیت های مالیاتی
ارائه انواع معافیت های مالیاتی بر اساس نوع، میزان و مدت سرمایه گذاری به عنوان یکی از مشوق های ویژه سرمایه گذاری در استان مرکزی در نظر گرفته شده است.
معافیت های گمرکی
ارائه انواع معافیت ها از عوارض و حقوق گمرکی بر اساس نوع، میزان و مدت سرمایه گذاری به عنوان یکی از مشوق های ویژه سرمایه گذاری در استان مرکزی در نظر گرفته شده است.
امتیازات زیرساختی
ارائه انواع امتیازات زیرساختی مانند قرارداد های بلند مدت واگذاری زمین و امکانات به عنوان یکی از مشوق های ویژه سرمایه گذاری در استان مرکزی در نظر گرفته شده است.

ارتباط با مرکز

آدرس
اراک، بلوار قدس، روبروی بانک مسکن،
گلستان ۳، کد پستی ۳۸۱۸۶۶۸۴۵۴
تلفن
۳۳۴۰۸۲۸۲ (۰۸۶) معاونت اقتصادی
۳۳۴۰۸۲۸۳ (۰۸۶) دفتر معاونت
۳۳۴۰۸۲۸۴ (۰۸۶) گروه سرمایه گذاری
فکس
۳۳۶۸۵۱۷۸ (۰۸۶)